Nazwa użytkownika

NEWSLETTER

Bądź informowany o nowych wydarzeniach!

Kalendarz

p w ś c p s n
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Jesteś tutaj

Strona główna » PRASA O NAS
Wersja do wydrukuSend to friendPDF version

Konkrety.pl nr 28(75) 9 lipca 2008 str. 7
Portal dla Społecznika
Czy internet zintegruje legnickie organizacje pozarządowe ?

Legnica jest pierwszym z miast, w którym organizacje pożytku publicznego mają wspólny portal internetowy www.pomost.legnica.pl. Na razie jeszcze w powijakach, ale... To, czy ruszy pełną parą, zależy od tych organzacji.

Legnicki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów wygrał konkurs i za darmo będzie miał stronę w internecie. Za rok emeryci sami mają ją obsługiwać. Alicja Kubiak i Genowefa Kiełczykowska mówią, że strona wiele im ułatwi.

Znajdą się na nim informacje i zdjęcia opowiadające o tym, co robią i czemu służą konkretne stowarzyszenia, będą zaproszenia na konferencje, szkolenia, zawiadomienia o konkursach i kalendarz imprez. Poza tym znajdą się tu także porady, jak pisać wnioski i prowadzić księgowość.

STRONA DLA KAŻDEGO
-     chcemy wspierać organziacje non profit i zintegrować to śrogowisko. A portal internetowy ma nam to ułatwić. Prosimy, by przyłączyli się do niego wszyscy liderzy takich stowarzyszeń i przysłali nam informacje o tym, co robią – mówi Mirosław Jankowski z Legnickiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych.

 

 

To dzięki temu stowarzyszeniu powstał pomost.pl. Napisało ono wniosek i otrzymało 180 tys. zł na wspieranie organizacji non profit, czyli takich, które nie są nastawione na zysk, lecz na pomaganie innym. Za część pieniędzy sfinansowano właśnie powstanie portalu i zbudowanie własnych stron www dla pięciu legnickich stowarzyszeń. Wyłoniono je w konkursie. Wygrało: Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej, Stowarzyszenie Kobiet „Babiniec”,  Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych, Towarzystwo Miłośników Legnicy Pro Legnica i Polski Związek  Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
Przez rok strony te będzie prowadziło LSIO. Potem ster w ręce mają wziąć przedstawiciele organizacji.

ROZMOWA W SIECI
-     Ja na razie raczkuję w internecie, teraz mam doskonałą okazję, by go nieco poznać. Strona ułatwi nam komunikowanie się z członkami, potrzebowaliśmy jej. Znajdą się na niej informacje na temat imprez, które organizujemy, naszych działań, skłądek itp. Oczywiście nadal będziemy się także porozumiewać w tradycyjny sposób, czyli pisemnie lub telefonicznie. Jednak polski emeryt coraz częściej korzysta z komputera i tam szuka wiadomości. O stronę w internecie pytało nas wielu zrzeszonych – mówi Alicja Kubiak, sekretarz PZREiI.

CO ROBIĄ INNI ?
W to, że portal dla organizacji non profit jest potrzebny, nie wątpi też Katarzyna Kaźmierczak  ze Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych.
-     To miejsce, w którym będziemy mogli się spotkać, podpatrzeć, co robią inni, i sobie pomagać. Bywa tak, że mamy jakiś pomysł, ale pojawiają się kłopoty z jego wykonaniem. Na portalu możemy o tym się dowiedzieć i porozmawiać. Problemem osób działających w stowarzyszeniach jest brak czasu. Do komputera można zasiąść także wieczorem, kiedy  wreszcie jest chwila na oddech – twierdzi.
Czy pomost.pl się rozwinie i rzeczywiście stanie się płaszczyzną porozumienia między lokalnymi organizacjami ?
Na razie LSIO ogłasza kolejny konkurs w ramach projektu „ Platforma współpracy NGO's  skutecznym narzędziem wzmacniania organizacji pozarządowych”. Realizowany jest on ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Norweskiego Mechanizmu Finansowego i budżetu RP. organzacje mogą otrzymać stoiska przenośne, banery i po 500 zł na dofinansowanie działalności. Szczegóły i formularz na: www.pomost.legnica.pl.

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

Firma Trasnportowa Opole