Nazwa użytkownika

NEWSLETTER

Bądź informowany o nowych wydarzeniach!

Kalendarz

p w ś c p s n
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Monitor Piastowski  - www.monitorpiastowski.pl - tak nazywa się utworzony przez legnicką Fundację Arche portal, którego twórcy będą śledzić działania władz samorządowych subregionu legnickiego.

W czerwcu odbyło się trzecie spotkanie animacyjne pt. „Niezwykle Zwykła Młodzież”, poświęcone utworzeniu płaszczyzny wsparcia legnickiej młodzieży. Kolejne spotkanie już we wrześniu.
 
Wymiana doświadczeń między uczestnikami spotkań, dobre praktyki, nowe kontakty, aktualizacja wiedzy oraz wypracowanie form współpracy, jak i sposobów na ich realizację na terenie Legnicy, stanowią główny cel spotkań animacyjnych, organizowanych przez Regionalny Ośrodek EFS w Legnicy.
 

Konsultacje nad kształtem przyszłorocznego programu współpracy legnickiego urzędu miasta z organizacjami pozarządowymi ruszyły. Swoje propozycje zgłaszać można do 15 października.

Szanowni Państwo,
 
Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (UMWD) zaprasza organizacje pozarządowe na bezpłatne szkolenie z zakresu tworzenia ofert na realizację zadań publicznych (warsztaty z pisania ofert). Szkolenie będzie prowadzone przez wysoko wykwalifikowaną kadrę – pracowników UMWD. Wszystkim uczestnikom zapewniamy materiały szkoleniowe.
 

Zapraszamy na spotkanie z p. Pawłem Kołaczem - archeologiem i autorem rewitalizacji społeczno-kulturalnej parkowych przestrzeni Torunia.

Spotkanie zostanie poświęcone tematyce aktywizacji organizacji pozarządowych i społeczności lokalnych w dziedzinie zmian i przestrzeni i funkcji. Gość spotkania opowie o swoich toruńskich doświadczeniach w tym zakresie.

Spotkanie rozpocznie się 26 czerwca 2012 r. o godz. 11.45 w Kawiarni Ratuszowa.

Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie krajoznawcze.
 
Po wakacjach spotkania organizowane będą w ostatnią ŚRODĘ miesiąca.

28 czerwiec 2012 restauracja "Rynek 10"w Legnicy o godz.17,00.

O "wskrzeszaniu" instrumentów, ich historii oraz brzmieniu opowiadał i grał będzie p. Jan Plewczyński.
 
Część gastronomiczna spotkania, tradycyjnie, we własnym zakresie.
Zaproście przyjaciół i znajomych.
 
Do zobaczenia na spotkaniu
PTTK o/ Legnica

Otwarty konkurs ofert dotyczy zapobiegania bezdomności i opieki nad zwierzętami.

Do 29 czerwca 2012 r. mają czas organizacje pozarządowe, zainteresowane realizacją zadania opieki nad bezdomnymi zwierzętami, a konkretnie kotami. Miasto poszukuje partnera, któremu powierzy ich kastrację, sterylizację i dokarmianie.

Na realizację zadania należy założyć maksymalnie 4000 zł (sterylizacja i kastracja) i 3000 (zakup karmy). Wśród innych wymogów znajdują się m.in.:

Polska potrzebuje nowego rodzaju przywództwa.
Potrzebuje liderek i liderów:
• potrafiących inicjować i realizować złożone reformy
• współpracujących, by budować społeczne porozumienie na rzecz zmian
• twórczych: wykraczających poza schematy działania, odważnych i konsekwentnych
Jeśli jesteś osobą, która widzi swoją przyszłość w życiu publicznym i chce mieć wpływ na kształt polskiej i europejskiej rzeczywistości – szukamy właśnie Ciebie!

Czym jest Szkoła?

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych 29 maja 2012 r. [wtorek] o godz.19.00 w "SPIŻARNI" świętować będzie swoje 10 URODZINY!
Wszystkich naszych sympatyków, wolontariuszy, przyjaciół zapraszamy do wspólnej zabawy!

Weź udział w konferencji "STOP wykluczeniu społecznemu", organizowanej przez Regionalny Ośrodek EFS w Legnicy.

Strony

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

Firma Trasnportowa Opole