Nazwa użytkownika

NEWSLETTER

Bądź informowany o nowych wydarzeniach!

Kalendarz

p w ś c p s n
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w działaniu LEGNICKA SZKOŁA WOLONTARIATU realizowanego w ramach projektu pn. „ROZWÓJ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH NA TERENIE SUBREGIONU LEGNICKIEGO”.

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz zrealizowany przy wsparciu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Działanie przeznaczone jest dla osób [bez ograniczeń wiekowych], które zadeklarują chęć wzięcia udziału w budowaniu wolontariatu dla celów organizacji pozarządowych.

Legnickie Amazonki-Agaty nad Jeziorem Kunickim uczciły zwycięstwo w Spartakiadzie.

Stowarzyszenie Kobiet BABINIEC w Legnicy zaprasza mieszkańców regionu legnickiego na spotkanie przedwyborcze z kandydatkami do Sejmu i Senatu, które odbędzie się 15 września 2011 o godz. 17 00 w Caffe Modjeska, ul. Rynek 39.

Udział w tym spotkaniu to doskonała okazja do:
osobistego poznania kandydatek,
bezpośrednich rozmów,
zapoznania z różnymi programami wyborczymi,
dyskusji o problemach naszego regionu

Stowarzyszenie Kobiet z Chorobą Nowotworową Piersi „Agata” w Legnicy zajęło 4. miejsce w XVII Ogólnopolskiej Spartakiadzie Amazonek – Mistrzostwa Polski w Wieloboju, które odbyły się Ciechocinku w ostatnim tygodniu sierpnia.

Już po raz 8 mamy zaszczyt zaprosić do udziału w konkursie o tytuł „Dolnośląskiego Wolontariusza Roku”. W tym roku Konkurs wpisuje się w obchody ustanowionego przez Unię Europejską Europejskiego Roku Wolontariatu. Dodatkowo jak co roku Konkurs jest organizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza ustanowionego w 1986 r. przez Organizację Narodów Zjednoczonych.
 

Sprawozdanie z debaty dla organizacji pozarządowych 5 maja 2011 roku

Na debatę zorganizowaną w restauracji Parkowa stawiło się 48 osób reprezentujących 33 legnickie organizacje pozarządowe, również Urząd Miasta miał swojego reprezentanta w osobie Pani Agaty Tokarz-Puzio.

Zaproszenie

W 2008 roku liderzy legnickich organizacji pozarządowych uczestniczący w szkoleniach liderskich zainicjowali powstanie Platformy Organizacji MOST w Legnicy. W ramach POMOSTU w środowisku III sektora odbyło się wiele interesujących działań: między innymi: Bal Organizacji Pozarządowych, konferencje, szkolenia, strona internetowa, Festiwal Legnickich Organizacji Pozarządowych – FLOP SHOW i wiele innych.

Dziś często pojawiają się pytania: „Co dalej z POMOSTEM ? Jak powinien on funkcjonować ?”

Beata Godlewska, Krystyna Wiercińska i Adam Sikorski – te osoby reprezentować będą Tadeusza Krzakowskiego w Miejskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego. Dołączą one do dwunastu innych członków Rady Pożytku.

Reprezentantami legnickich radnych w Miejskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego będą Elżbieta Drążkiewicz-Kierzkowska (KWWTK), Paweł Frost (PO) i Ewa Szymańska (PiS).

Strony

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

Firma Trasnportowa Opole