Nazwa użytkownika

NEWSLETTER

Bądź informowany o nowych wydarzeniach!

Kalendarz

p w ś c p s n
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Jesteś tutaj

Strona główna » PRASA O NAS
Wersja do wydrukuSend to friendPDF version

"Chodzi nie tylko o rycerzy, którzy w Legnicy są wyjątkowo nowocześni, więc zrzeszyli się w organizacji pozarządowej. Na platformie mają się znaleźć wszystkie działające w mieście organizacje non profit. Czyli takie, które nie są nastawione na zysk, lecz na pomaganie innym. Problem w tym, że ludzie zazwyczaj nie mają pojęcia, jakie pozarządowe organizacje działają w ich otoczeniu. Z ich nazw często niewiele wynika.

- Mieszkańcy nie wiedzą, że można się zwrócić do takich organizacji po pomoc, skorzystać z organizowanych przez nie imprez czy szkoleń – mówi Mirosław Jankowski z Legnickiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich. – Po stanowiliśmy to zmienić. Wyjść do ludzi. Zachęcić mieszkańców do wspólnych działań. Jednocześnie wzmocnić działalność samych organizacji. Legnickie stowarzyszenie, wspólnie z Bractwem Rycerskim Ziemi Legnickiej (obie organizacje są pozarządowe),napisało więc wniosek do Norweskiego Mechanizmu Finansowego. To fundusz, który wspiera organizacje pozarządowe. Zaakceptował on legnicki wniosek i dał pieniądze. Właśnie trwa budowa portalu internetowego, a właściwie platformy, na której będzie można znaleźć wszystkie informacje o działających w Legnicy organizacjach pozarządowych. A zatem opis ich działalności, zaproszenia na imprezy, konferencje, szkolenia, a także informacje o tym, jak wydawane są pieniądze.

- Żeby nikt nie miał wątpliwości, jeśli np. zechce oddać jeden procent swojego podatku którejś organizacji –mówi Mirosław Jankowski. Tomasz Sokołowski, prezes Stowarzyszenia Bractwo Rycerskie Ziemi Legnickiej, nie widzi niczego niestosownego w tym, że marzący o średniowiecznych czasach współcześni rycerze przebierają się w garnitury, pracują na laptopach i wykorzystują internet do realizowania zupełnie nowoczesnych projektów. Wręcz przeciwnie. – To, że rozbijamy namioty na Grunwaldzie, jemy fasolę i bób ze średniowiecznych naczyń i walczymy w zbrojach nie zmienia faktu, że żyjemy w XXI wieku – uśmiecha się Tomasz Sokołowski. – Robienie czegoś dobrego dla naszego miasta i żyjących w nim ludzi jest jak najbardziej rycerskie.Legnica będzie prawdopodobnie jednym z pierwszych polskich miast, gdzie organizacje non profit będą miały wspólną platformę internetową."

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

Firma Trasnportowa Opole