Nazwa użytkownika

NEWSLETTER

Bądź informowany o nowych wydarzeniach!

Kalendarz

p w ś c p s n
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Jesteś tutaj

Strona główna » MRM » Stanowiska i Apele
Wersja do wydrukuSend to friendPDF version

Stanowisko Młodzieżowej Rady Miejskiej Legnicy z dnia 18 maja 2012 roku w sprawie imprez kulturalnych
 
Młodzieżowa Rada Miejska zauważa problem niskiej frekwencji młodzieży na imprezach kulturalnych organizowanych przez administrację samorządową, a także niedostatecznych możliwości rozwoju dla amatorskich zespołów muzycznych. Przedstawiamy nasze stanowisko i propozycje w tej sprawie.
 
Miasto Legnica poprzez jednostki podległe Urzędowi Miejskiemu – Legnickie Centrum Kultury, Młodzieżowe Centrum Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje wiele imprez kulturalnych. Jednak małą cześć publiczności tych wydarzeń stanowią ludzie młodzi, co naszym zdaniem spowodowane jest nieodpowiednim wyborem wykonawców oraz niedostateczną promocją. Prowadzi to do często spotykanego wśród młodych Legniczan nastawienia „w Legnicy nic się nie dzieje”.

Z pewnością na uwagę zasługują niektóre z imprez takie jak cykliczna „Strefa de” organizowana przez LCK, jednak zniechęcające mogą być ceny za bilety, które są często zbyt wysokie dla młodych ludzi. Naszym zdaniem należałoby tego typu wydarzenia dofinansowywać z budżetu miasta i reklamować wśród młodzieży, m.in. poprzez szkoły i portale społecznościowe. W szczególności propagować działania charakterystyczne dla Legnicy i regionu.

W Legnicy i okolicach mieszka wielu, często młodych, muzyków. Organizują się oni w amatorskie zespoły muzyczne i starają rozwijać. Nie mają oni jednak wielu możliwości na pokazanie się szerszej publiczności, oraz na sale do prób czy nagrań.  Proponujemy stworzenie systemu, dzięki któremu muzycy mogliby bezpłatnie wynajmować sale do prób i nagrań od LCK lub innej instytucji, oraz nagłośnienie, rozreklamowanie tego wśród ludzi, a szczególnie młodzieży.

Uważamy, że bardzo dobre dla nich, a także dla wszystkich Legniczan byłoby organizowanie koncertów, na których prezentowałyby się bezpłatnie amatorskie zespoły, reprezentujące różne gatunki muzyki. Spowodowałoby to naszym zdaniem dostarczenie ciekawych imprez kulturalnych, których rodzaj muzyki oraz znajomi wykonawcy mogłyby zapewnić sporą, młodą publiczność.

Naszym zdaniem poziom imprez kulturalnych organizowanych w Legnicy jest na dość wysokim poziomie, jednak warto byłoby poprawić te kierowane do młodzieży. Jesteśmy przekonani, że przedstawione propozycje mogą spowodować wzrost udziału młodzieży w tych wydarzeniach, oraz dąć szansę na rozwój lokalnym zespołom. Prosimy o rozpatrzenie naszych propozycji wszystkich zainteresowanych dobrem młodzieży, w szczególności dyrektorów instytucji kulturalnych i władze miejskie.

Robert Kozak
Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej Legnicy

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

Firma Trasnportowa Opole