Nazwa użytkownika

NEWSLETTER

Bądź informowany o nowych wydarzeniach!

Kalendarz

p w ś c p s n
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Jesteś tutaj

Strona główna
Wersja do wydrukuSend to friendPDF version

Kolejny Bal Legnickich Organizacji Pozarządowych przeszedł do historii… podobnie jak „Mała Moskwa”, która stała się motywem przewodnim tegorocznej zabawy legnickich społeczników.
 
Jak co roku, karnawał kończy się w Legnicy wielkim balem ponad stu przedstawicieli organizacji pozarządowych. Podobnie było i w tym roku. Efekt trwających od dwóch miesięcy przygotowań widać było dobitnie na sali balowej Klubu Nauczyciela, która przeniosła się do lat, gdy niemal połowa miasta zajmowana była przez wojska radzieckie. Celem uczestników nie było oczywiście świętowanie czasów gdy pokój, wolność i socjalizm były główną ideą „przyjaźni” polsko-radzieckiej, a przypomnienie czasów „Małej Moskwy”. Co zrozumiałe, przyczynkiem do tego jest 20 rocznica opuszczenia miasta przez żołnierzy radzieckich, a właściwie rosyjskich, która przypada na wrzesień tego roku. Mimo więc, iż aranżacja przypominać mogła czasy „dobrowolnych” pochodów pierwszomajowych, spontaniczna zabawa społeczników pokazała duży dystans legniczan do samych siebie i historii miasta.
 
Uwadze nie może przejść ogłoszenie zwycięzcy tytułu Przęsła Pomostu, czyli nagrody dla najbardziej aktywnego społecznika spośród legnickich organizacji pozarządowych. W tym roku najwyższą oceną kapituły konkursowej, składającej się z przedstawicieli III sektora, ratusza, przedsiębiorców i mediów, cieszyła się Agnieszka Sokołowska - liderka Legnickiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Otwórz Serce”. Tym samym dołączyła ona do grona zwycięzców tytułu Przęsła Pomostu z lat poprzednich: Kazimierza Pleśniaka z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Krystyny Wiercińskiej z Towarzystwa Przyjaciół Nauk, Jakuba Należnego ze Stowarzyszenia Młodzieży „Spynacz” oraz Łukasza Zielińskiego z Fundacji Avatar.
 
Bal i konkurs na Przęsło Pomostu były działaniami realizowanymi w ramach projektu pn. „Legnicki Inkubator Organizacji Pozarządowych jako element wsparcia III sektora” realizowanego przez Stowarzyszenie EuroLegnica przy wsparciu finansowym Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
 
Organizatorzy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w organizację balu.
 
 
Stowarzyszenie EuroLegnica

foto: Aleksandra Morawiec
 

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

Firma Trasnportowa Opole